بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | تریپوفلای

پرواز

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما از تریپوفلای؛ جستجو، مقایسه و خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر، سیستمی و بلیط ارزان هواپیما در سامانه رزرو آنلاین پرواز خارجی و داخلی

  1. بلیط ارزان هواپیما
  2. بلیط چارتر هواپیما
  3. بلیط سیستمی هواپیما
  4. بلیط هواپیما خارجی
  5. بلیط هواپیما داخلی

بلیط هواپیما

علاوه بر روش خرید اینترنتی بلیط و پرداخت آنلاین با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، امکان خرید تلفنی و حضوری کلیه خدمات گردشگری از طریق تریپوفلای فراهم گردیده است. بدین منظور برای آشنایی بیشتر عزیزان به معرفی انواع بلیط هواپیما بر اساس نوع فروش (بلیط چارتر و سیستمی) و تفاوت‌های آنها براساس قیمت، کلاس پرواز و امکان استرداد آنها پرداخته‌ایم تا با استفاده از راهنمای خرید بلیط هواپیما در تریپوفلای خرید راحت‌تری را تجربه کنید.

بلیط سیستمی هواپیما چیست؟

پرواز زمان‌بندی شده یا «پرواز سیستمی» به صورت برنامه‌ریزی شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در مسیرهای مختلف به صورت ثابت و هفتگی انجام می‌شود و قیمت این نوع بلیط نیز ثابت و مشخص است. بلیط سیستمی را می‌توان از ماه‌ها قبل رزرو کرد. بر اساس کلاس پرواز؛ امکان تغییر تاریخ پرواز و استرداد بلیط هم وجود دارد.

بلیط چارتر هواپیما چیست؟

کلمه «چارتر» به معنی اجاره است و هنگامی که یک شرکت یا آژانس تمام یا بخشی از صندلی‌های یک پرواز را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و به ارائه بلیط می‌پردازد؛ به آن «بلیط چارتر» گفته می‌شود. بهای بلیط چارتر توسط شرکت چارترکننده تعیین می‌شود و معمولا در زمان پیک سفر، افزایش و در زمان کاهش مسافرت؛ قیمت آن نیز کاهش می‌یابد. هنگامی که به ساعت پرواز نزدیک شویم ولی بلیط‌های زیادی از آن پرواز به فروش نرفته باشد؛ آژانس مسافرتی یا چارترکننده، قیمت این نوع بلیط را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد تا تمامی آنها را به فروش برساند.

ویژگی‌ها و قیمت بلیط چارتر و سیستمی هواپیما چه تفاوتی دارد؟

  1. برخلاف بلیط چارتر؛ قیمت بلیط سیستمی برای نوزادان و کودکان ارزان‌تر از بلیط بزرگسالان است.
  2. بلیط چارتر غیرقابل استرداد است در صورتی که پس از تهیه بلیط سیستمی امکان کنسل نمودن آن مقدور است و براساس کلاس پرواز؛ امکان استرداد بخش یا حتی تمام بهای آن در برخی از نشان‌ها مانند J ، Y و F میسر می‌باشد.

سوالات متداول درباره خرید بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان چگونه محاسبه می‌شود؟

نرخ بلیط سیستمی برای نوزادان و کودکان کوچک‌تر از 2 سال که بدون حق صندلی هستند، 10 درصد بهای بلیط یک بزرگسال و برای کودکان 2 تا 12 ساله بسته به نوع و کلاس پرواز بین 50 تا 75 درصد محاسبه می‌شود. در حالی‌که قیمت بلیط هواپیمای چارتر برای تمامی رده‌های سنی یکسان و بدون تخفیف می‌باشد.

اصطلاحات رایج در پرواز و سفر با هواپیما

بلیت هواپیما (Plane Ticket)؛ "بلیط هواپیما" عبارت پرکاربرد با نوشتار غلط است که شکل صحیح املای آن "بلیت هواپیما" می‌باشد. سندی الکترونیک یا کاغذی با نام و نام خانوادگی مسافر، نام ایرلاینز، شماره، تاریخ، کلاس، مبدا، مقصد و مسیر پرواز که توسط شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی صادر می‌شود و به موجب آن حقوق مسافر (سوار شدن به هواپیما، حق صندلی، پذیرایی، حمل بار، پرواز و ...) باید رعایت شود.